18. října 2017 - Přednáška na téma práva

Dne 18. října se studenti prvních i vyšších ročníků zúčastnili přednášky na téma práva a obsahu práce lidí, jež se v této oblasti pohybují. Paní Kateřina Poláková, která se jako právnička ocitá už léta v dění soudních procesů, nás seznámila se svým zaměstnáním a obecnými znalostmi zákonů a práv velmi poutavým způsobem. S důvtipem nám ukázala lidskou stránku tohoto náročného oboru, zasvětila nás nejen do základních vědomostí, ale i do zajímavých a nám blízkých detailů. Její přednáška podaná nikoli zbytečně odborně, nýbrž s lehkostí a pozoruhodnou empatií vůči věku a zájmům posluchačů, rozhodně nikoho nenudila a studenti tak měli jedinečnou příležitost prostřednictvím paní Polákové (a špetky fantazie) nahlédnout do profesního i soukromého života právníků a lidí utvářejících předpisy či zákony a plně si uvědomit, jak nesnadné a zároveň pestré toto zaměstnání může být.

Autorka: Eva Pitáková, 1.S