9. listopadu 2017 - Okresní kolo středních škol v basketbalu

Dne 9. listopadu se uskutečnilo v mostecké sportovní hale okresní kolo středních škol v basketbalu. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 škol, které byly rozděleny do dvou skupin. Družstvo chlapců naší školy mělo za prvního soupeře střední školu Educhem, kterou porazilo 14:4, ve druhém zápase porazilo Diplomacii 16:2 a v posledním zápase ve skupině rozstřílelo litvínovskou Scholu Humanitas v poměru 20:10. Tím si zajistilo s přehledem vítězství ve skupině a zároveň postup do samotného finále, kde nás čekal soupeř nejtěžší - Průmyslová škola Most. Po napínavé podívané byli nakonec šťastnější naši chlapci, kteří vyhráli až v prodloužení o jediný vítězný vstřelený koš. Všem studentům patří velký dík za vzornou reprezentaci naší školy. Z tohoto turnaje si odvážíme kromě poháru a diplomu za 1. místo i postup do krajského finále.

Autor: Bc. Robert Babák