26. dubna 2019 - Studovat či nestudovat právo?

V rámci hodin ZSV nyní probíráme právo. Abychom si mohli udělat co nejdokonalejší obrázek o tomto pojmu, pozvala k nám do kvinty paní učitelka Jitka Ježková absolventa Právnické fakulty Univerzity Karlovy pana Mgr. Petra Josefa Gaertnera. Pan Gaertner má i praktické zkušenosti v právní oblasti. Pracuje totiž v oblasti advokacie.

Beseda s ním začala doporučením k výběru budoucí vysoké školy. Součástí tohoto úvodu byly rady, co při výběru vysoké školy v budoucnu zvažovat. Plynule se přešlo na část věnující se studiu přímo na právnických fakultách. Byli jsme seznámeni s během zdejšího vysokoškolského studia, jak to chodí se zkouškami, jakou mají studenti možnost praxe a mnoho dalšího. Na závěr nám pan Gaertner shrnul na konkrétních příkladech, kde všude se můžeme s právem setkat, co to vlastně právo je. V průběhu celé přednášky byl prostor pro dotazy.

Kultivovaný a velice poutavý výklad byl oceněn srdečným potleskem. Děkujeme panu Gaertnerovi za krásnou a velice zajímavou besedu.

Autoři: Adam Novák, kvinta (text), Marie Gaertnerová, kvinta (foto), Mgr. Jitka Ježková (foto)