Tag '2k20'

 • Vážení kolegové, milí studenti,
  s velkou radostí tlumočím vřelé poděkování vedení azylového domu za potravinovou sbírku, kterou jste vyjádřili sounáležitost s těmi, kteří se ocitli v nouzi. Děkujeme :-)

  I v letošním roce probíhá ve vestibulu budovy B2 vánoční sbírka pro Azylový dům pro ženy a matky s dětmi v tísni. Okolnosti nám bohužel neumožní zakončit její konání společným zpíváním jako v předchozích letech, ale přispět potřebným můžete. Do 22. prosince uvítáme vaše dary - školní potřeby, trvanlivé potraviny, mycí potřeby...

 • Dne 9. října 2020 se žáci primy zapojili do projektu Krokus. Cílem projektu bylo prostřednictvím výsadby krokusů připomenout oběti holocaustu. Právě žluté krokusy mají symbolizovat židovské oběti. Žáci zasadili sazeničky v areálu školy a budou doufat, že květiny vykvetou na přelomu ledna a února. Oficiálním dnem připomínky obětí holocaustu je 27. leden. (27. ledna 1945 Rudá armáda osvobodila Auschwitz).

  Autor: Mgr. Jakub Haviar

   

 • Dne 6. září v dopoledních hodinách vyrazily třídy 4.A a 4.S na odložený cyklovodácký kurz.

  První den nás čeká pouze cestování vlakem. Následný rozchod v Českém Krumlově nám znepříjemňuje deštivé počasí, a tak se těšíme, až konečně dorazíme do kempu a postavíme stany, kde se budeme moct schovat.

 • V termínu 8. až 10. září 2020 se naše nová sportovní třída vypravila na svoji první společnou akci - adaptační kurz. Autobus nás dopravil k chatě Barbora v Českém Jiřetíně, kde na nás čekali dva lektoři. Program byl opravdu velmi pestrý a počasí nám také přálo.

  Přeji svým prvňáčkům hodně studijních i sportovních úspěchů a hlavně pevné zdraví.

  Autorka: Mgr. Karla Trefná

   

 • Od neděle 6. do úterý 8. září 2020 se jela naše třída 1.A seznamovat na adaptační kurz. Vyrazili jsme na Chatu Barboru do Českého Jiřetína, kde si pro nás lektoři Filip a Zuzka a paní profesorka Michaela Marešová připravili spoustu aktivit a her, které nám pomohly vzájemně se poznat. Už známe svá jména, napsali jsme si pravidla třídy a snad jsme se zbavili trochu obav z nového prostředí a nového kolektivu. Začíná to slibně, tak snad nám to všem vydrží celé čtyři roky až do úspěšně složené maturity!

  Autor: Mgr. Michael Přenosil

   

 • Dne 4. září 2020 se všichni žáci 1.B Podkrušnohorského gymnázia společně s paní profesorkou Michaelou Marešovou, třídním profesorem Tomášem Volmutem a instruktorem Filipem vydali do Českého Jiřetína na chatu Barbora, aby zde strávili společně tři dny plné zábavy, her a stmelovacích aktivit. Na chatě nás přivítala poslední našeho týmu - Zuzka.

  Zuzka s Filipem pro nás připravili mnoho aktivit, během kterých jsme se navzájem poznali, zbavili jsme se ostychu před sebou samými, setřásli jsme obavy z nového prostředí. Vypadá to, že budeme dobrá parta a společně dojdeme až k maturitě.

 • V termínu od 31. srpna do 4. září 2020 jsme odjeli na odložený sportovní kurz se 4.B.

  Vlakem jsme cestovali do Suchdola nad Lužnicí. V úterý nás čekal výlet do Třeboně. Bohužel od rána pršelo, takže místo na kola jsme nasedli na vlak a ten nás do lázeňského města dovezl bez úplného promoknutí. Počasí se naštěstí odpoledne umoudřilo a další program kurzu jsme splnili beze změn.

  V pátek jsme se všichni bez zdravotních komplikací vrátili do Mostu a začínáme ladit formu na maturity.

  Autorka: Mgr. Karla Trefná

   

 • Píše se 10. březen 2020. Tehdy ještě v septimě se ve školních lavicích dozvídáme, že je musíme na dobu neurčitou opustit. Z výletu plánovaného původně na červen se stává velký otazník. Nikdo z nás netuší, jak dlouho budou koronavirové „prázdniny“ trvat. Do konce školního roku už se do svých tříd nevrátíme, zato ale získáváme skvělou příležitost odstartovat náš poslední rok na gymnáziu vodáckým a cyklistickým kurzem. A tak nasedáme v pondělí 31. srpna v doprovodu pana učitele Krčmáře a pana učitele Proška na vlak a jedeme vstříc zřejmě poslednímu společnému výletu…

 • Ve středu 2. září 2020 třída 2.A zdolala Hněvín a přeje všem spolužákům a učitelům hodně zdraví a pohody v novém školním roce.😊

  Autor: Mgr. Jakub Haviar

   

 • Ve středu 24. června 2020 převzali vybraní absolventi naší školy z rukou předsedy OHK Most Ing. Rudolfa Junga Dobrý list komory, ocenění odborných dovedností a všeobecných znalostí absolventů střeních škol našeho okresu.

  Za gymnázium byli za vynikající výsledky během studia i u maturitní zkoušky oceněni čtyři studenti: Vít Knobloch z oktávy, Vendula Benešová ze 4.S, Zbyšek Klimpl ze 4.A a Jan Peml ze 4.B.

  Všem oceněným gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu.

  Autorka: Mgr. Iveta Macánová

   

 • Na závěr školního roku v době naší distanční výuky proběhla online soutěž v psaní na klávesnici. Online forma nahradila tradiční prezenční soutěž "O putovní pohár ŘŠ", jejíž XVII. ročník se z důvodu mimořádných opatření uskutečnit nemohl.

  Účastníky letošní online soutěže se mohli stát jen žáci primy a 1. ročníků, kteří ve výuce využívají digitální program Psaní hravě.

  Image
 • Dne 5. března 2020 se náš tým házenkářek zúčastnil okresního kola středních škol. Letos se mohly zúčastnit pouze slečny z nesportovního gymnázia. Ve vyrovnaném zápase jsme bohužel nestačily na družstvo diplomky a umístily se tak na druhém místě. Děkuji všem za reprezentaci školy.

  Autorka: Mgr. Karla Trefná

   

 • Ne, nebojte se, slavný filosof nepovstal z mrtvých. To se jen v prostorách naší školy uskutečnila již tradiční přehlídka vysokých a vyšších odborných škol nejen z našeho regionu SOKRATES 2. Na jednom místě se tak zájemci o další studium, výchovní poradci i širší veřejnost mohla seznámit s podmínkami přijetí a budoucího studia ve svém vysněném oboru. Nebo se popřípadě seznámit s obory, o kterých do nynější doby neměli potuchy.

 • Naši žáci se v tomto týdnu zúčastnili ve čtyřech věkových kategoriích okresního kola zeměpisné olympiády. Daniel Vostrý zvítězil, druhá místa vybojovali Adam Novák, Jiří Pergl a David Švarc, třetí místo Vojtěch Králíček, čtvrtá místa Eliška Bartošová a Vojtěch Kindl. Gratulujeme, děkujeme za reprezentaci naší školy a postupujícím přejeme hodně štěstí v krajském kole.

  Autor: Mgr. Michal Smatana

   

  Image
 • Jak se stát notářem? Jakým oblastem práva se notář věnuje? Co všechno spadá do jeho agendy? Jak náročné je to povolání? Je dobré sepsat závěť? Dědí se i dluhy? Jak sepsat předmanželskou smlouvu?

  Na to se v úterý ptali studenti v rámci semináře Základy teorie práva paní notářky Aleny Zahradníkové. Díky jejímu zajímavému a fundovanému povídání si už umíme tuto právnickou profesi lépe představit. Zároveň jsme si uvědomili záludnosti a problémy mezilidských vztahů, zvláště v případě, kdy se jedná o příbuzenské vztahy či majetek.

 • Ve čtvrtek 20. února 2020 se výběr našich nejlepších florbalových amatérů zúčastnil středoškolského turnaje. Byla jim vylosována velmi náročná skupina škol: SŠMEP, SPŠ a Schola Humanitas. Do prvního zápasu vstoupili prohrou 0:4, nejvyšší porážkou na turnaji. Ve druhém zápase si jejich velice odvážný gólman, hrající bez jakékoli výstroje, připsal svou první a poslední nulu, avšak kluci nevstřelili žádný gól, a tak získali pouze bod. Třetí zápas tak byl vzhledem k situaci ve skupině pouze formální záležitostí.

 • V okresním kole soutěže v anglickém jazyce zvítězila ve své kategorii Jana Kundertová. Gratulujeme, děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

  Autor: Mgr. Michal Smatana

   

 • Ve středu 19. února proběhlo na našem gymnáziu třetí setkání našich žáků se žáky několika základních škol, během kterého prováděli společně pokusy v rámci biologie, chemie a fyziky. Setkání probíhají v rámci projektu Přírodovědné vzdělávání - moderní výuka na Středních a základních školách.

  Autor: Mgr. Michal Smatana

   

 • Ve středu 19. února 2020 vyjely třídy 1.A, 1.B, 1.C a kvinta na exkurzi na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze na workshop „Pokusy z fyziky“.

  Sraz jsme měli v 9:20 u budovy B2, kde na nás čekaly dva autobusy. Spočítali jsme se, ohlásili nemocné a vyjeli. Cesta proběhla v pořádku a po hodině a půl už jsme vystupovali před budovou fakulty. Tam jsme měli půl hodiny „rozchod“. Většina studentů ho strávila v kantýně nebo u automatu na kafe, případně na toaletě. Jen několik z nás si všimlo i nástěnek okolo.

 • Ve středu 19. února 2020 odpoledne proběhl Den otevřených dveří. Naše gymnázium se prostřednictvím svých studentů představilo veřejnosti a zájemcům o studium. Žáci si připravili pokusy, kvízy, předvedli práci v různých předmětech. Na dotazy návštěvníků odpovídali jak provázející studenti, tak přítomní vyučující. Doufáme, že jsme zájemce inspirovali a že se o studium na našem gymnáziu budou ucházet.

  Autoři: Mgr. Iveta Macánová (text), Mgr. Jitka Ježková (foto), Martin Klein, kvinta (foto), Mgr. Michal Smatana (foto)