Tag '2k23'

 • Den šestý: Barcelona, Sagrada Familia, Antonio Gaudí, hra světel a stínů, spousta symbolů, stále se staví, mnoho barev. Park Ciutadella s kanárky, fontána Cascada, gotická čtvrť, Katedrála svatého kříže a svaté Eulálie, La Rambla, tržnice Boquería, mořské plody, salámy, sýry, sladkosti, ovoce, koření… Přístav, Kryštof Kolumbus, Port Vell. Odjezd domů.

  Autoři: Mgr. Michael Přenosil (text+foto), Mgr. Pavlína Korcová (foto)

   

 • Den pátý: Snídaně a pak už Dalí, Dalí, Dalí, Salvador Dalí, dnešek ve znamení tohoto malíře, sochaře, filmaře, šperkaře, Figueres, Teatro Museo Dalí, povídání o tomto velmi extravagantním umělci, optické iluze, Lincoln nebo žena u okna?, obličej z kamenů, deštivý cadillac, rozteklé hodiny a stovky dalších obrazů a jiných exponátů. Přejezd do Tossa de Mar, městečko na pobřeží, zřícenina hradu, rozchod v historickém centru, večeře, bazén.

  Autoři: Mgr. Michael Přenosil (text+foto), Mgr. Pavlína Korcová (foto)

   

 • Den čtvrtý: rozbřesk na pláži, snídaně, Besalú, středověké městečko, malebné úzké uličky, hradby, známý mohutný most, Girona, barevné domečky u řeky, gotická bazilika a katedrála, hra světel, židovská čtvrť, Eiffelův most, gobelín Stvoření, návrat do hotelu, odpolední pláž, večeře.

  Autoři: Mgr. Michael Přenosil (text+foto), Mgr. Pavlína Korcová (foto)

   

 • Den třetí: snídaně, klášter Montserrat, poutní místo v horách, černá Madona, chlapecký sbor v kostele, přejezd do Barcelony, park Güell, Gaudí, večeře, bazén, flamenco.

  Autoři: Mgr. Michael Přenosil (text+foto), Mgr. Pavlína Korcová (foto)

   

 • Den první: odjezd a cesta do letoviska Santa Susanna.

  Den druhý: příjezd do hotelu, pláž, moře, procházka po městě, večeře.

  Autor: Mgr. Michael Přenosil

   

 • Naše třída 1.B se hned ze začátku školního roku zúčastnila adaptačního kurzu, jak je to u prvních ročníků zvykem. Třídenní pobyt proběhl od 13. do 15. září 2023 v Chatě Barbora v Českém Jiřetíně. Cílem bylo stmelit kolektiv a blíže se poznat se svými novými spolužáky a vytvořit tak ve třídě příjemné prostředí, ve kterém budeme po dobu 4 let. Tento cíl se nám, myslím, povedlo splnit, jelikož za těch několik málo dní, co jsme společně strávili, jsme se skutečně navzájem poznali.

 • Třída 3.B strávila pět dní v kempu u Berounky. Počasí nám přálo a my si z pobytu odvážíme jen ty nejlepší vzpomínky. Zdolali jsme několik kilometrů po řece na kánoích i při pěších výletech. Čas zbyl i na táborák a jiné radovánky. Tímto děkujeme paní učitelce Karle Trefné i pánům učitelům Milanovi Kalců a Františkovi Staňkovi, že nás celým kurzem provedli a byli nám oporou.

  Autorka: Marie Chodlová, 3.B

   

 • Poznávání, sebepoznávání, spolupráce, tolerance, překonávání strachů, důvěra, legrace, přátelství, palačinky, sluníčko, nebe plné hvězd, hry, společná pravidla… to vše byl adaptační kurz třídy 1.A, který se uskutečnil od 11. do 13. září na chatě Barbora v Českém Jiřetíně. Tímto bychom rádi poděkovali našim lektorům Míše, Barče a Filipovi, kteří pro nás připravili bohatý program plný her a zábavy.

  Autor: Mgr. Jakub Haviar

   

 • Adam Perout, student našeho sportovního gymnázia, zvítězil na mezinárodní regatě ve Villachu v posádkách párové čtyřky a na dvojskifu. Více se můžete dočíst v článku na stránkách Českého veslařského svazu a v přiložených videech si přehrát záznamy jízd.

 • V termínu od 4. do 9. září 2023 jsme se společně s bílinským gymnáziem účastnili výukového zájezdu do Anglie. Ve škole v městečku Worthing jsme měli celkem 6 hodin výuky pod vedením rodilých mluvčích - anglických lektorů. Kromě nové slovní zásoby jsme získali také vědomosti o historii Anglie, a také jsme se dozvěděli zajímavosti o běžném životě v Anglii, které v učebnicích nenajdeme.

  Každé odpoledne jsme vyráželi za poznáním na místa, která jsou součástí maturitní zkoušky, a o kterých budeme muset při zkoušce povídat - například Stonehenge, Brighton, Hastings nebo Londýn.

 • V pátek 8. září strávila prima prima den. Z agentury Odyssea k nám přijeli lektoři Háňa a Vojta a celý den děti hrály hry a plnily úkoly, jejichž cílem bylo lépe se poznat, zjistit, že spolupráce je úžasná věc a že když budou táhnout za jeden provaz, bude z nich skvělá parta.

  Autorka: Mgr. Gabriela Malečková

   

 • Nový školní rok jsme v pondělí 4. září 2023 rádi zahájili slavnostně ve velké zasedací síni Magistrátu města Mostu. Zahájení se zúčastnili, kromě našich nových studentů a jejich rodičů, za vedení města Most jeho primátor Ing. Marek Hrvol a senátor za obvod Most Mgr. Jan Paparega.

  Program byl zahájen studentskou hymnou Gaudeamus igitur, následovaly projevy ředitele gymnázia Mgr. Karla Vacka, pana primátora a pana senátora, vystoupení našeho pěveckého sboru SMoG, představení vedení školy a třídních vyučujících nových tříd.

 • S koncem školního roku přichází čas exkurzí a výletů. My se rozhodli naše dva společné dny strávit venku.

  Ve středu jsme navštívili teplickou botanickou zahradu. Krom toho, že je to krásné a klidné místo, mají tam také skvělou zmrzlinu.

  A protože zmrzliny není nikdy dost, neodpustili jsme si ji ani následující den, kdy jsme si odpočinuli u jezera Most. Ti, kterým nevadilo horko a nebyli líní, si jezero obešli, ti ostatní si našli klidné místo ve stínu. A spokojení jsme všichni. Hezké prázdniny!

 • V pondělí 26. června jsme se s kvartou vydali na výlet do Loučné pod Klínovcem. Během třídenního pobytu jsme otestovali, jak nám jde lukostřelba, vyzkoušeli jsme si disc golf, zdolali jsme lanové centrum a sjeli z Klínovce do Loučné na terénních koloběžkách. Čas mimo sportovní bloky jsme využili k turistice – během téměř sedmikilometrové procházky v okolí Loučné jsme vystoupali na Klínovec, při další, dlouhé skoro šest kilometrů, jsme prozkoumali zaniklou osadu Königsmühle. Ve volných chvílích nám zbyl čas na míčové či karetní hry i mnohdy akrobatické kousky na trampolínách.

 • Ve středu 21. června jsme vyjeli se třídami 1.C a 2.B a několika studenty z Kvarty A na exkurzi do saského zámku Moritzburg. Pokud Vám název zámku nic neříká, tak pohádka, která se zde před lety natáčela již jistě ano, na jedné z fotografií ji lze jednoznačně identifikovat. Pro studenty byly připraveny histopady nebo-li tablety s 3D prohlídkou zámku. Většina z místností v zámku měla na vyhrazeném místě výrazný obrázek, který tablet sejmul a otevřel tak 3D možnost prohlídky a výkladu spojeného s daným prostorem. Bylo možnost též cestovat i časem a nahlédnout do několika staletí.

 • V úterý 20. června 2023 uspořádala předmětová komise informatiky XIX. ročník tradiční soutěž v psaní na klávesnici. O putovní pohár ředitele letos zabojovalo 23 žáků naší školy. První místo obsadil Ayman Quwarah z 1.B. Jeho výkon v desetiminutovém opisu 262,10 čistých úhozů za 1 minutu je na začátečníka naprosto skvělý.

  Děkujeme všem za předvedené výkony, chválíme a blahopřejeme k dovednosti efektivně obsluhovat klávesnici.

  Výsledková listina

 • Studenti Podkrušnohorského gymnázia, Most se během závodu Mistrovství Oblasti Labe, které se konalo ve dnech 10. a 11.6. kvalifikovali svými výkony na Mistrovství ČR.

  Výsledky Mistrovství Oblasti Labe:
  David Kolísek - 1.místo - FA - 8+ jři (osmiveslice)

  Adam Perout - 1. místo - FA - 2x dci (dvojskif)
  2.místo - FA - 4x- dci (čtyřka párová)
  5.místo - FB - 1x dci (skif)

  Sisi Myslíková - 4. místo - FA - 2x jky (dvojskif)

  Autor: Pavel Bláha

   

 • Už od ledna jsme pracovali na domácích kolech Poháru vědy 2023 s podtitulem Kolem světa. Potřikráte jsme každý měsíc dostali zadání se třemi částmi – kreativní, experimentální a praktickou. Po třech kolech jsme postoupili do oblastního kola, kde spolu soutěžila družstva vždy ze dvou krajů, a to online v pětiminutové prezentaci pokusu, který měl tým předvést a vysvětlit. Dvě družstva z každé oblasti se probojovala do celostátního finále.

 • Dne 9. června se konal další ročník Dračích lodí. Tato akce je stále známější a letos bylo na startovní listině 32 posádek. Naše škola sestavila smíšený tým, který ve velké konkurenci obsadil 6. místo. Gratulujeme.

  Autoři: Mgr. Karla Trefná (text), Mgr. František Staněk (foto)

   

 • Tak jako každý rok, ani tentokrát nechyběl náš letní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Dopoledne jsme se všichni sešli a vyzkoušeli si v kostele zazpívat písně z našeho repertoáru, abychom byli připraveni na večer. Vzhledem k tomu, že zkouška neproběhla úplně podle představ, paní sbormistryně naplánovala sraz před koncertem ještě o hodinu dříve než obvykle. Myslím, že jsme ale nezklamali, všichni přišli oblečeni tak jak měli a už jsme byli připravenější než dopoledne. Nastalo 18:00 hod. a koncert začal. Na úvod zpíval jako vždy malý sbor.