24. listopadu 2023 - Úspěšný pátek

V pátek 24. listopadu se utkala naše dvě družstva Bun Bo Nam Bo ve složení kapitán Vu Quot Viet, Ondřej Kahánek, Michal Máček, Jiří Lánský, Vojtěch Šucha a Výherci ve složení kapitán Amjed Quwarah, Ayman Quwarah, Jiří Patera, Petr Zítek, Lukáš Novák a náhradník Martin Fichtner s dalšími 10 družstvy v krajském kole pIšQworek v Ústí nad Labem. A byl to pátek, který, se zapíše do dějin naší školy. Obě družstva se prokřížkovala a prokolečkovala až do finále. Tam Výherci dostáli svému jménu a zvítězili. Po dlouhé době naše družstvo postoupilo do Grand finále!!! To se uskuteční v Brně 8. prosince. Je jen škoda, že vzhledem k počtu účastníků v krajském kole postupuje pouze jedno družstvo. Všem hráčům gratulujeme a budeme držet palce ve finále.

A aby toho nebylo málo, v pátek se v Litvínově uskutečnilo okresní kolo turnaje školních družstev v šachu. Dvě naše družstva si vedla znamenitě a obě postoupila do krajského kola. V šachu nás reprezentovali: GymMostA – Lada Semová, Miroslav Jirásko, Ta Xuan Nguyen, Petr Houska, Tomáš Lenny Novák. GymMostB – Martin Kovář, Va Tung Duong, Tomáš Mario Lorenz, Jaromír Tichý, Jan Havlíček. I jim gratulujeme.

Autor: Mgr. Tomáš Volmut