Tag '2k17'

 • Dne 22. prosince 2017 se již tradičně uskutečnila vánoční akademie našeho gymnázia. Program byl velmi pestrý a zahrnoval jak taneční, hudební, tak také divadelní vystoupení. Žáci školy si mohli vyslechnout hudební skupinu Favorite Obsession, sólový zpěv Matěje Vlčka či hudební vystoupení žáků primy. Dále mohli vidět mnoho tanečních žánrů tance (street dance, disko dance, hip - hop). Výzdobu sálu připravili žáci pod vedením Mgr. Luďka Proška a celým programem provázela moderátorská dvojice oktavánů Jakub Mařík a Ladislav Lutz. Doufáme, že se jednotlivá vystoupení žákům i učitelům líbila.

 • Dolní budova naší školy těsně sousedí s azylovým domem. V něm Diakonie Českobratrské církve evangelické poskytuje sociální pomoc ženám a matkám v tísni. A tak je to správně. Totiž pomáhat, na to nepotřebujeme jezdit prstem po globusu, stačí se umět porozhlédnout kolem sebe. Hodnota pomoci bližnímu přece neroste s vzdáleností místa pomoci od vlastního domova. Nás zavazuje především vědomí, že v blízkosti naší školy je místo, kde jsou ženy, matky, kterým je potřeba pomáhat. Ostatně sounáležitost, obětavost a pokora v nás jistojistě probouzejí to velké, co v každém uvnitř (snad) dřímá.

 • Ve čtvrtek 21. prosince 2017 proběhlo školní kolo jazykové soutěže v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnilo celkem 17 studentů, kteří společně absolvovali písemnou část a poslech. Nejúspěšnější studenti postoupili k ústní části, ve které měli za úkol prokázat jazykové dovednosti při práci s obrázky, reakci na tématické otázky a vyjadřování názoru na daný problém.

 • Ve čtvrtek 21. prosince se žáci 4.C a 3.B vydali do malebného městečka Seiffen v Německu, aby se naladili na vánoční atmosféru. Sraz byl před devátou hodinou ráno u Sportovní haly a přesně v devět hodin vyjel autobus z Mostu.

  Seiffen se nachází v Krušných horách, těsně za českými hranicemi. Městečko je známé hlavně díky svému tradičnímu řezbářství.

 • Krátce před vánočními prázdninami - ve středu 21. prosince - porovnávali vybraní žáci primy až kvarty své dovednosti v anglickém jazyce. V mladší kategorii (prima, sekunda) si nejlépe vedli primán Vladimír Adamenko, který v soutěži zvítězil, sekundánka Jana Kundertová (2. místo) a primánka Sofie A. Mrázová (3. místo). V kategorii starších žáků (tercie, kvarta) získala první místo Alena Vanová, na paty jí šlapal Filip Müller (2. místo), na třetím místě pak skončil Simon A. Vanegas. Ti, kteří ve školním kole obsadili první dvě místa, budou naše gymnázium reprezentovat na okresní úrovni.

 • Začalo to tak, že jsme se sešli v půl třetí v hudebně na naší každotýdenní zkoušce. Byla to naše poslední předvánoční hodina, a tak byla lehce vánoční.

  Po rozezpívání jsme si zpívali písně, které jsme chtěli, například ty, které jsme zpívali už dávno a chtěli jsme si je připomenout a zjistili jsme, že je vlastně stále umíme a jsou skvělé! Každopádně, co bylo nejlepší na naší poslední zkoušce? Asi už tušíte, protože vždy, když píšu, že je něco nejlepší, tak je to spojeno s jídlem. A taky že ano. Naše milovaná Řepinka nám upekla perníííík! ♥ ♥ Naše radost byla vážně obrovská. No, kdybyste ten perník ochutnali, pochopili byste. Byl D O K O N A L Ý ! ! !

 • Píše se 19. prosinec 2017 a ve třídě kvarta nemá nikdo nachystané věci na další hodinu. Co se to děje? Jasně, dnes má přijít paní Galina Miklínová, ilustrátorka mnoha knížek a animátorka, scénáristka filmu Lichožrouti. Tato přednáška byla naplánovaná na Týden kultury, ale paní Miklínová v říjnu měla již v kalendáři plno. Slíbila nám však, že se za námi v jiném čase určitě vypraví. A tak se stalo právě dnes.

 • V předvánočním čase jsme se třídou 2.A vyrazili za uměním do Ústí nad Labem. Navštívili jsme rozsáhlou výstavu chorvatského umělce Tomislava Gotovace v Domě umění Ústí nad Labem. Tento performer a akční umělec svou tvorbou ovlivnil řadu světově uznávaných umělců.

 • Dne 19. prosince 2017 si třída 4.A pod vedením paní učitelky Valíčkové uspořádala “Projektové dopoledne s nádechem Vánoc”, jež trvalo celkem pět vyučovacích hodin. Každý ze třídy přidal ruku k dílu a připravil si výstup, který poté odprezentoval.

 • Za svítání se žáci kvinty začali shromažďovat před branami našeho oblastního muzea. Přesně v 7:54 vkročili na zledovatělou cestu vedoucí k budově, ve které byla vystavena replika tajuplné Terakotové armády. Tuto maličkost si totiž první čínský císař Jing-čeng nechal vytvořit, aby ho ochránila v posmrtném životě. Vskutku skromný plán.

 • V úterý 19. prosince 2017 se vydali žáci primy na návštěvu Státního okresního archivu v Mostě.

  Návštěva byla součástí výuky dějepisu. Žáci se dozvěděli, které typy pramenů mohou v archivu najít a vyslechli si informace k uloženým listinám a dokumentům. Měli možnost si vzácné archiválie zblízka prohlédnout a novější (např. kroniku našeho gymnázia z 20. a 30. let 20. století) i prolistovat. Ujasnili si, v jakých případech archiv navštívit a co je možné v něm vybádat. Ke konci návštěvy měli možnost projít se depozitářem.

 • Dne 19. prosince jsme s paní učitelkou Malečkovou vyrazili do oblastního muzea v Mostě na výstavu Terakotové armády. Po příchodu jsme zhlédli hodinu dlouhý film, který nám přiblížil nález, výzkum a dosud známé fakty o originálu, i informace o výrobě napodobenin, které jsme si dnes mohli prohlédnout. Poté jsme dostali pracovní listy s otázkami, kam jsme doplnili informace z filmu i textu u vystavených soch. Výstavu jsme si prošli, prohlédli, pořídili fotografie a dokonce se mohli dvou bojovníků i dotknout. Paní průvodkyně byla velmi příjemná a my odcházeli se spoustou získaných vědomostí.

 • V pondělí 18. prosince bylo pro zájemce z řad našich studentů připraveno projektové vyučování na téma Média a společnost.

  S rozvojem sociálních sítí se podoba médií radikálně mění. Mladí lidé, ale i starší generace čerpají informace především z Facebooku, síla tradičních zpravodajských serverů se neustále zmenšuje a veřejnoprávní média ztrácejí mezi širokou veřejností důvěryhodnost…

 • Jsme moc rádi, že také letos se našli dárci, kterým není lhostejný osud zvířecích kamarádů a přispěli do tradiční sbírky na psí útulek v Rudolicích. Všem patří velké poděkování :-)

  Autorka: Bc. Markéta Žatecká, DiS.

   

 • Říkají vám něco pojmy jako ISS, Jurij Gagarin nebo krteček ve vesmíru? Správně, jedná se o pojmy z oboru kosmonautiky. A o té nám přijel v pondělí 18. prosince vyprávět pan Milan Halousek z České kosmické kanceláře. Jeho přednáška byla rozdělena na dvě části. V první nás seznámil s Mezinárodní kosmickou stanicí (ISS), s bádáním a životem kosmonautů. Asi nejvíce nás potom zaujalo, jak se vědci v tomto zvláštním prostředí stravují.

 • V pondělí 18. prosince se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Přihlásilo se 22 zájemců. Všichni si vyzkoušeli nejprve poslechový test a práci s textem, nejlepších 12 soutěžících pak postoupilo do ústní části, v níž předvedli schopnost reagovat na různé otázky. Děkujeme všem studentům za účast a za velmi dobré výkony.

  A jak to dopadlo na prvních místech? 1. místo: Nelly Kriške (1.A), 2. místo: Karolína Dérerová (3.B), 3. místo: Tereza Lišková (3.A)

 • Dne 15. prosince 2017 ve 20:00 vystoupí na Staroměstském náměstí sbor SMoG.

  Takto to mělo původně být, každopádně změna je život a dva dny předem jsme se dozvěděli, že budeme vystupovat už v 18:00. Vlastně jsme byli rádi, protože bychom se vrátili domů až někdy kolem půlnoci.

  Vezmeme to tedy od úplného začátku.

 • V termínu od 11. do 15. prosince 2017 se třída 4.S zúčastnila kondičního soustředění.

  V pondělí ráno jsme vyrazili na Prezidentskou chatu. Poslední soustředění našeho čtvrtého ročníku sportovky jsme absolvovali na lyžích. Počasí bylo velmi rozmanité. Od ledovky, bouřku, až po opravdu husté sněžení. V takových podmínkách bylo mazání lyží oříšek. A také nás to dost potrápilo. Kondiční běh byl tedy po náročných běžkách příjemnou změnou. Posledním potrápením těla bylo posilování a pak už jen relax v sauně a zasloužený odpočinek.

 • Dne 12. prosince 2017 se naše gymnázium připojilo k dalším školám po celé republice, v nichž se uskutečnil projekt Studentské prezidentské volby 2017. Středoškoláci si mohli vyzkoušet "nanečisto" volit osobnosti, které se ucházejí o post prezidenta ČR. Volit mohli všichni studenti, jimž bylo v den konání voleb, 15 let a více. Z celkového počtu 460 oprávněných voličů našeho gymnázia, využilo možnosti volit 141 žáků.

  Image
 • Okresní přebor škol v šachu se konal 12. 12. 2017 ve Středisku volného času v Mostě. V kategorii II. (2. stupeň ZŠ) obsadilo naše družstvo ve složení M. Kovář (O2), O. Sternthal (O2), M. Rybák (O3), P. Elexa a F. Čihula 2. místo. V kategorii III. (SŠ) družstvo ve složení Ta Minh Khoi O6), J. Reiner (O6), T. Ullík (O6), M. Stančák (O5) a M. Potůček (O5) obsadilo také 2. místo. Vítězem kategorie III. se stalo družstvo ve složení J. Štich (O8), D. Kastl (4.C), M. Benešová (4.A), R. Škuthan (O5) a postupuje do krajského kola, které se bude konat v úterý 23. ledna 2018 v Litoměřicích.