19. prosince 2017 - Ztratili jste ponožku? Máte doma lichožrouta

Píše se 19. prosinec 2017 a ve třídě kvarta nemá nikdo nachystané věci na další hodinu. Co se to děje? Jasně, dnes má přijít paní Galina Miklínová, ilustrátorka mnoha knížek a animátorka, scénáristka filmu Lichožrouti. Tato přednáška byla naplánovaná na Týden kultury, ale paní Miklínová v říjnu měla již v kalendáři plno. Slíbila nám však, že se za námi v jiném čase určitě vypraví. A tak se stalo právě dnes.

Kvarta v plném očekávání vyhlížela paní Miklínovou, dokonce se po ní už poptávala. Ale přece jsme se dočkali, zazvonil zvonek a paní Miklínová ve dveřích. Nesla si obrovskou krabici, v níž měla mnoho knížek, které ilustrovala. Ty se staly předmětem první části přednášky. Byli jsme seznámeni s tvorbou paní ilustrátorky. Dostali jsme se až k její spolupráci s Pavlem Šrutem, který napsal knížku Lichožrouti, čímž jsme se přehoupli do druhé části besedy. V té jsme se dozvěděli, jakou dřinou a piplačkou je práce na animovaném filmu, jako je právě tento. Byli jsme informováni o jednotlivých postupech, ve kterých se rodí animovaný film. Viděli jsme scénáře, obrázky a další zajímavé věci. Úplný závěr byl věnován jiným animovaným snímkům paní Miklínové.

Crrrr… zvoní zvonec a přednášky je bohužel konec. S touto úžasnou výtvarnicí jsme se rozloučili hřmotně znějícím aplausem a honem na tělocvik.

Beseda se nám velice líbila, nabyli jsme naše hlavičky dalšími informacemi a zpříjemnili si tak předvánoční čas návratem k pohádkám a knížkám. Chtěli bychom poděkovat paní Miklínové za nádherně strávené dvě hodiny a poděkování opět patří i paní učitelce Hotové za zorganizování této pěkné akce.

Autoři: Adam Novák, kvarta (text), Simon Angelo Vanegas, kvarta (foto)