15. prosince 2017 - SMoG na Staromáku

Dne 15. prosince 2017 ve 20:00 vystoupí na Staroměstském náměstí sbor SMoG.

Takto to mělo původně být, každopádně změna je život a dva dny předem jsme se dozvěděli, že budeme vystupovat už v 18:00. Vlastně jsme byli rádi, protože bychom se vrátili domů až někdy kolem půlnoci.

Vezmeme to tedy od úplného začátku.

V pátek po vyučování jsme všichni jeli domů, klasika, kam jinam taky v pátek po škole, že? Převlékli jsme se, POŘÁDNĚ jsme se najedli, zabalili OBROVSKOU svačinu a vyrazili opět směr škola, kde jsme měli v 14:15 sraz. Když jsme se všichni sešli, mohli jsme v 14:30 opustit budovu B1 a vyrazit na Staromák, kam se každý rok velmi těšíme!

Cesta byla neucpaná, a tak jsme v Praze byli kousek po 16té hodině. SMoG "Senior" dostal na hodinku rozchod, aby mohl dokoupit ještě nějaké dárky a následně je předat Ježíškovi.

V půl šesté jsme už byli připraveni pod pódiem a čekali, až budeme moci rozeznít celé náměstí.

Zhruba v 17:50 jsme už stáli na pódiu a lidé dole čekali, co z nás "vyleze". Klasicky začal SMoG Junior, který absolutně rozsekal všechny dole a i nás písní "Půlnoční", kterou jsme od nich ani my staří nečekali a byli mile překvapeni. Následně jsme zpívali my. V 18:30 jsme byli vyrušeni a museli udělat pauzu, protože předvedl své vystoupení vánoční strom, který byl letos opravdu nádherný. Po jeho 5 minutách jsme opět mohli pokračovat. Náš koncert jsme ukončili písní "Phantom of the Opera", kterou jsme je podruhé rozsekali. Potlesk byl opravdu obrovský.

Každý rok poté řešíme, jak byla špatná technika. Bohužel to tak je a nikdo s tím nic neudělá, i když to všechny moc mrzí. Každopádně i přes špatnou techniku jsme se líbili!

Dokonce se na nás přišly podívat i holky, které letos odmaturovaly. Bylo moc příjemné koukat na ně z pódia a vidět, jak si zpívají s námi. Škoda, že nás každý rok někdo opustí.

Vánoční Praha je moc krásná a my jsme rádi, že jsme mohli být její součástí a ukázat Pražákům, že my z Mostu jsme prostě skvělí! ♥

Autoři: Markéta Rybínová, 4.C (text), Mgr. Michal Smatana (foto)