19. prosince 2023 - Školní kolo soutěže v anglickém jazyce

V úterý 19. prosince 2023 se žáci nižšího stupně víceletého gymnázia utkali ve školním kole soutěže v anglickém jazyce. Byli rozděleni do dvou kategorií – I.B (prima a sekunda) a II.B (tercie a kvarta). Klání čítalo dvě části. Nejprve žáci prokazovali svou schopnost porozumět čtenému textu a mluvenému slovu. Ve druhém kole, do něhož postoupily nejlepší čtveřice z každé kategorie, žáci prezentovali své komunikační dovednosti – reagovali na otázky, vyjadřovali se k situacím na obrázcích či uvažovali o zadaném tématu a předkládali své postřehy.

Žákům se v soutěži dařilo a podali velmi pěkné výkony. Zvítězit a postoupit do okresního kola mohou však jen dva nejlepší z každé kategorie. Těmi se v letošním roce stali Stela Zuzana Baranová (1. místo v kategorii I.B) a Jakub Trčka (1. místo v kategorii II.B). Druhé místo obsadili Sofie Drtíková (kategorie I.B) a Miroslav Pulda (kategorie II.B).

Všem žákům děkujeme za účast a těm, kteří budou naši školu reprezentovat v kole okresním, přejeme mnoho úspěchů.

Autorky: Mgr. Eva Matesová (text), Mgr. Martina Skleničková (foto)