12. až 17. května 2019 - Gesamtschule Hungen

Každý rok naše škola pravidelně navštěvuje partnerskou všeobecnou střední školu GesaHu v Hungenu, tento rok v termínu 12.5. – 17.5. 2019.

Zájezdu se zúčastnilo celkem šest studentů z prvních až třetích ročníků, konktrétně Marie Anna Gaertnerová a Milan Mach z O.5, Daniel Sedlár a Karolína Sládková z 2.B, Michaela Žďárská z 2.A a Hana Pavelková z 3.B.

V den příjezdu jsme byli rozděleni do rodin německých studentů. Součástí pobytu v Německu byla prohlídka školy a pravidelná návštěva vyučování. Mohli jsme tak nahlédnout do vyučování v pravém německém duchu.

Během našeho pobytu nás čekala projížďka na kolech po okolí Hungenu, a výlety do Gießenu (v něm našemu IQ parku podobné Mathematikum) a do Frankfurtu nad Mohanem (zde nás čekal např. výhled z budovy Maintower), návštěva podzemního dolu Fortuna a další.

Díky zájezdu a ubytování v německých rodinách jsme si vylepšili své jazykové dovednosti z německého jazyka, navázali přátelství se studenty školy a obdivovali historické památky a města.

Celý zájezd jsme si všichni parádně užili a těšíme se na červnovou návštěvu našich přátel z Hungenu.

Autoři: Michaela Žďárská, 2.A (text), Hartmut Roeschen, GesaHu (foto), Marie Anna Gaertnerová, kvinta (foto)