21. května 2019 - Předškolák & Školák

V úterý 21. května jsme se se seminářem psychologie paní učitelky Jitky Ježkové vydali na další exkurzi, tentokrát do přípravné třidy na 7. Základní škole v Mostě. U dveří nás s úsměvem přivítala paní učitelka Martina Ceeová, která nás doprovázela celé dvě hodinky. S dětmi jsme se setkali v jedné z místnosti, kde tráví svá dopoledne. Zábavnou formou jsme se díky rýmům rozdělili do dvojic. Děti dostaly papíry a úkol nakreslit postavu ve vedlejší místnosti s paní asistentkou, zatímco my jsme si vyslechli to nejdůležitější k tématům školní zralost a připravenost dítěte. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o fungování třídičky, o programu, který připravuje děti na nástup do školy. Poté se za námi děti vrátily a výuka hrou pokračovala. Hlavním tématem byl pravěk, při kterém si děti procvičily nejen historii, ale i matematiku, češtinu a jemnou motoriku. Naši návštěvu jsme po rozhovorech s dětmi zakončili písničkou, kterou jsme zahráli tleskáním a dupáním.

Čas strávený v přípravné třídě byl velmi naučný i zábavný. Už se těšíme, až nás děti navštíví u nás ve škole.

Autorky: Eliška Ratiborská, septima (text), Mgr. Jitka Ježková (foto), paní asistentka Zdeňka Brdová (foto)