6. listopadu 2019 - Den otevřených dveří

Tím, že učíme jiné, učíme sebe.
Seneca

Letos probíhal DOD trochu netradičně. Dopoledne jsme do našich laboratoří pozvali žáky základních škol, abychom se společně s nimi učili rozumět tomu, jak to v přírodě vlastně funguje. Naši žáci ve spolupráci se svými učiteli připravili pro své hosty ze základních škol celou řadu pokusů a úkolů.

Bylo velmi milé pozorovat, kterak gymnazisté vysvětlují svým vrstevníkům ze základních škol, jak vyrobit chemickou sopku, jak mohou zjistit kvalitu nápojů, které pijí, jak si vytvořit preparát rostlinné buňky, jak funguje magnet a kde ho lze využít, a mnohé další skutečnosti ze světa přírody.

Odpoledne pak DOD pokračoval ve standardním duchu. Žáci a učitelé připravili pro návštěvníky různé zábavné kvízy, doplňovačky, rychlokurzy jazyků, dokonce i divadelní ukázku ze slavné pohádky Malý princ nebo komentář fotbalového zápasu ve španělštině.

Autoři: Mgr. Iveta Macánová (text), Tereza Šimková, sexta (foto), Mgr. Michal Smatana (foto)