18. prosince 2019 - Vánoční potěšení v Lišnici

„Broučánkové, volal pan starosta z Lišnice, zda bychom tam opět nechtěli udělat vánoční koncert, chtěli bys…“ „ANOOOOOOOOOOOOOOO“. Naše Danuška nestihla ani větu dokončit a my už jsme se začali těšit.

Na zpívání v Lišnici se vždy mooooc těšíme. Ptáte se proč, když je to „jen“ malá vesnička s pár obyvateli? Je to jednoduché. Právě v malinké vesničce v kapli svatého Jana Nepomuckého je zpívání kouzelné a rodinné. Kaplička je vždy plná a každý rok tam potkáváme stejné tváře + nějaké nové samozřejmě.

Ale abych nepředbíhala. Ve středu 18. prosince jsme se normálně sešli ve 14:30 na naší sborovou zkoušku, i s juniory, kde jsme se rozezpívali, vyřešili organizační záležitosti, pár věcí si přezpívali, zabalili piano, triangl, tamburínku a rolničky (snad jsem něco nevynechala) a šli před školu, kde na náš již čekal autobus. V 16:00 jsme tedy vyjeli směr Lišnice. Cesta byla kraťounká a my se ocitli v kapličce, kde jsme se postavili, zkusili jednu, dvě písničky a šli na cukrovíííííííííí. Pan starosta nám vždy připraví pohoštěníčko. Pro starší tam byla možnost zahřát se svařákem.

V 17:00 jsme se vrátili do kapličky a postavili se, aby mohl koncert začít.

Pan starosta si vzal milé úvodní slovo, poté ho vystřídal náš Adámek, aby posluchačům objasnil, jak to vlastně celé bude probíhat.

Začali zpívat naši nejmladší - junioři. Posléze jsme se přidali i my - senioři a zazpívali si společně 3 skladby. Junioři dostali zasloužený potlesk a pokračovali jsme my.

Zazpívali jsme tradiční vánoční skladby jako „Last Christmas“, „Believe“ nebo naší velmi oblíbenou „Christmas Kum Ba Ya“. Též jsme předvedli naše nové písně jako je třeba „Ave Maria“ nebo něco z jiného soudku, Jazzovou Cantatu. Nesměly chybět ani skladby z naší poutě do Říma.

Nakonec jsme přizvali juniory a zazpívali si společně i s celou kapličkou tradiční, české, vánoční koledy! Narodil se Kristus pán a Štědrý večer jakožto nejoblíbenější.

Pan starosta nám velmi poděkoval, říkal, že to bylo krásné, dojemné a že jsme rok od roku lepší.

Dostali jsme sice obrovský potlesk, ale to nejhezčí bylo to, že jsme na lidech viděli radost.

Lišnice, těšíme se opět za rok!

Autorka: Markéta Rybínová