19. prosince 2019 - Zazvonil zvonec, vánoční šňůry konec!

Dne 19. prosince se vydal pěvecký sbor SMoG do Prahy na již tradiční koncert u příležitosti vánočních trhů na Staroměstském náměstí.

Vyjeli jsme z Mostu zahaleného do husté inverze v odpoledních hodinách. Směrem ku Praze se ovšem mlha hustá tak, že by se dala krájet, roztrhávala a my jsme se postupně nořili do historického vánočně laděného centra Prahy. Před samotným koncertem se nám dostalo času naladit se na správnou adventní atmosféru. Před naším vystoupením jsme se zaposlouchali do zpěvu našich o hodně mladších kolegů z Prahy a toto roztomilé představení jsme ocenili náležitým potleskem. Pak už přišel náš čas a na pódium se vrhlo naše hudební těleso. Nejdříve samozřejmě junioři, kteří zazpívali několik skladeb. Následně převzali štafetu soprán, alt, tenor a bas. Ještě předtím jsme s juniory rozezněli trhy Dnem přeslavným a mnoha dalšími koledami. Ani tentokrát nechyběla naše flétnistka Lenka z tercie. Po skladbách starších členů našeho sboru jsme naposledy popřáli krásné prožití vánočních svátků a vydali jsme se k autobusu, s nímž jsme domů dorazili v pozdních večerních hodinách.

Tak a je to za námi. Vánoční turné 2019 ukončil SMoG právě v hlavním městě. Nyní už nezbývá nic jiného než si o prázdninách odpočinout, nabrat síly a v lednu se vrhnout do přípravy programu na letní sezónu.

Autoři: Adam Novák (text), Mgr. Michal Smatana (foto)