17. května 2022 - Sekunda soudila Inflaci

Dlouho připravovaná akce – Soudní přelíčení s Inflací – se povedla. 17. května 2022 studenti sekundy dokonce slečnu Inflaci soudili dvakrát. Nejprve pro tercii a po druhé pro primu. Vše se odehrávalo v zeměpise na B2 v hodinách OV.

Vlastní premiéře předcházelo intenzivní zkoušení. Režie se ujal Jakub Šiman. Kromě toho se společně pracovalo i na předmětné aktualizaci textu, kostýmové úpravě a prostorovém rozmístění „soudní síně“. Několik dní jsme okupovali knihovnu a chtěli bychom tímto poděkovat všem vstřícným vyučujícím, kteří nám to umožnili.

Ale konala se i předpremiéra. Ta se uskutečnila pro nehrající studenty sekundy ve čtvrtek 12.5. Druhou předpremiérou bylo speciální vystoupení pro paní učitelku D. Řepovou. Bohužel se nepodařilo zrealizovat produkce pro další zájemce z učitelského sboru a jejich vyšší třídy. Ostych a tréma udělaly své.

Celkem hrálo 14 studentů. Tréma postupně mizela a ty správné emoce nastoupily v pravý čas. Všem moc děkuji.

Autoři: Ing. Vladimír Černý (text), Martin Klein, septima (foto), Denis Kraus, sekunda (foto)