26. září 2022 - Evropský den jazyků v Mostě

V pondělí 26. září se slavil Evropský den jazyků, který připomíná jazykovou a kulturní pestrost našeho kontinentu. Slaví se už přes 20 let a tentokrát jsme se k oslavám připojili i my. Pojali jsme to vědecky, s trochou nadsázky můžeme říct, že šlo o sociologický průzkum. Studenti 3.A a 3.B se vydali do ulic města, aby zjistili, jak jsou na tom Mostečané se znalostmi cizích jazyků. Konkrétně pátrali třeba po lidech, kteří hovoří hned několika cizími jazyky, anebo hledali ty, kteří mluví nějakým exotickým jazykem. Dotazovali se kolemjdoucích a samozřejmě, že našli. Došlo i na překvapivá setkání. Kdo by řekl, že se ze staršího pána s pejskem vyklube znalec čtyř cizích jazyků, nebo že v supermarketu potkáte paní, která se jen tak pro radost učí thajsky? Nakonec se studenti shodli, že všechna setkání byla velmi příjemná, a hlavně si při rozhovorech s úplně cizími lidmi znovu připomněli, k čemu že nám všechny ty jazyky vlastně jsou.

Autorka: Mgr. Alexandra Barnašová