3. října 2022 - Přednáška o studijním pobytu v USA

Tento týden se třída 2.A v rámci hodiny angličtiny zúčastnila přednášky o studijním pobytu v USA. Přednášku vedla vedoucí české strany organizace American Councils for International Education se sídlem ve Washingtonu, DC.

Organizace se věnuje především stipendijnímu programu, který umožňuje studentkám a studentům českých střední škol strávit jeden školní rok v USA zdarma. Výměnný pobyt pobyt jim plně hradí americké ministerstvo zahraničí.

Vybraní studenti bydlí jeden školní rok v hostitelských rodinách po celých spojených státech a docházejí na místní střední školu. Stipendisté mají šanci poznat americký životní styl i kulturu a seznámit svou hostitelskou rodinu, americké spolužáky a učitele s kulturou i historii své země. Studenti si během pobytu vytvářejí pevná dlouhotrvající pouta v hostitelské rodině a novým kamarádům.

Autoři: Ing. Roman Thomas Sedlar, MBA, MSc., Mgr. Jitka Zavadilová (text), Jana Korbová, 2.A (foto)