16. prosince 2022 - Oblastní muzeum v Mostě spolupracuje s naší školou

V minulých dnech nám autor výstavy a kresleného komiksu na téma Mostecké stávky, Mgr. Jiří Šlajsna, pracovník Muzea Most, zapůjčil do naší školy tuto výstavu, aby se žáci mohli seznámit s tématem, a to velmi moderní formou kresleného příběhu. Umožnil tak nejen dějepisářům pracovat s touto událostí našich regionálních dějin jinou metodou, než klasickou frontální výukou.

Na chodbě hlavní budovy školy se tak záci zastavuují u jednotlivých panelů a sledují příběh boje našich předků s krizí. Vyučující dějepisu potom s pomocí pracovních listů mohou toto téma zařadit do výuky a směřovat tak k dalšímu cíli, který si stanovil projekt MŠMT Dějepis+, a to zařadit badatelské vyučování do výuky dějepisu. Výstava potom poputuje i na dolní budovu k další práci tamních tříd.

Za zapůjčení škola děkuje autorovi výstavy, který naší škole pomáhal i v loňském Týdnu historie v nepokřiveném zrcadle.

Autoři: Mgr. Zdeněk Vejražka (text), Mgr. Michal Smatana (foto)