5. ledna 2023 - Magický Senegal

Dne 5. ledna se konalo v kině Kosmos promítání výukového dokumentu vzdělávací agentury Planeta Země 3000 s názvem Magický Senegal. Tohoto vzdělávacího projektu se zúčastnili studenti 2. ročníků a sexty. Programem nás prováděli dva moderátoři, kteří vstupovali do projekce a doplňovali informace 4 cestovatelů. Všichni v sále se tak mohli dozvědět řadu informací o této zemi: o lidech a jejich životě, o přírodě, zvířatech,… Cestovatelé projeli nejzajímavějšími kouty Senegalu, podívali se do pouště, do savany, do nelegálních dolů na zlato, ale i do měst a odlehlých vesnic, v několika přírodních rezervacích pozorovali velký počet živočišných druhů. I studenti tak sledovali běžný život Senegalců: kde bydlí, co a jak vaří, ale i rituály, zvyky a seznámili se tak s kulturou a historií Senegalu.

V průběhu projekce studenti v sále zhlédli několik animací, například animaci vysvětlující problematiku Sahelu a desertifikace oblasti. Díky tomuto programu se rozhodně dozvěděli mnohé, co dříve neznali.

Autorky: Kristýna Pašková (text), Mgr. Jitka Ježková (foto), Mgr. Ivana Kašpráková (foto)