1. února 2023 - Biologická olympiáda kategorie A, B

Dne 1. února 2023 proběhlo školní kolo biologické olympiády kategorie A (3. a 4. ročníky) a kategorie B (1. a 2. ročníky). Náročné soutěže se zúčastnilo v obou kategoriích celkem 34 žáků naší školy, což svědčí o vzrůstajícím zájmu našich studentů o biologii.

Žáci soutěžili v poznávání rostlin a živočichů, mikroskopovali, vypracovávali laboratorní práce, teoretické úkoly a přírodovědný test.

V kategorii A zvítězila Lucie Havránková (oktáva), na 2. místě se umístila Denisa Alblová (septima) a 3. místo obsadila Tereza Trávníčková (3.B).

V kategorii B zvítězil s náskokem Hynek Pomahač (kvinta), 2. místo obsadil Jakub Vogl (sexta)a na 3. místě se umístila Lenka Bleyerová (kvinta).

Vítězům blahopřejeme k hezkým výsledkům a všem soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se příští rok opět na shledanou.

Autorky: Za PK biologie – chemie Mgr. Mária Händlová, Mgr. Iva Vítová a Mgr. Irena Šlehoberová