22. února 2022 - Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Dne 22. února 2023 proběhlo v budově SVČ Most okresní kolo zeměpisné olympiády.

Soutěž se skládala z teoretické a praktické části a z práce s atlasem. V kategorii B, tedy žáci a žákyně sekundy, se na 5. místě umístil Kouba Jan a první místo hravě obsadila Skleničková Terezie. V této kategorii se celkově sešlo 27 účastníků. Na nadprůměrném dvanáctém místě z 27 účastníků kategorie C se umístila Anna Korcová. Třetí místo náleží Davidovi Švarci. V kategorii D pro střední školy se na druhém místě z devíti umístil Pavel Elexa ze sexty, na třetím Jakub Vogel ze stejné třídy a na pátém Hynek Pomahač z Kvinty.

Ti, kteří se umístili na prvním či druhém místě, postupují do krajského kola. Náhradníci budou ti, co obsadili třetí místa.

Celou akci hodnotím, jako velmi zdařenou. Všichni naši šampioni (až na autora této zprávy) byli nadprůměrní a věřím, že se těší na další soutěže v tomto i příštích školních rocích. Já osobně se nemohu dočkat dalších vědomostních olympiád.

Autoři: Hynek Pomahač, kvinta (text), Mgr. Jan Krčmář (foto)