21. března 2023 - Krajské kolo olympiády v německém jazyce

Dne 21. března 2023 proběhlo na Obchodní akademii a jazykové škole v Ústí nad Labem krajské kolo olympiády v německém jazyce. Naše škola měla zastoupení v kategorii nižšího stupně víceletých gymnázií a kategorii pro střední školy a víceletá gymnázia. Mezi mladšími studenty obsadil 3. místo Vojtěch Kindl z Kvarty, jehož účast byla poznamenána nožní ortézou a berlemi. V průběhu cesty prokázal značnou dávku odolnosti a houževnatosti, neboť množství schodů, které musel ten den na obou nádražích a i v budově Obchodní akademie zdolat, byl značný. V početnější kategorii starších studentů sice Ondřej Zrubecký ze Sexty „na bedně nestál“, ale i tak dosáhl poměrně vysokého počtu bodů a i nasbíral cenné zkušenosti. Děkuji oběma zúčastněným!

Autorka: Mgr. Andrea Gregorová