30. března 2023 - Krajské finále mezinárodní matematické soutěže Adama Riese

Ve čtvrterk 30. března 2023 se na naší škole konalo krajské finále mezinárodní matematické soutěže Adama Riese. Toto krajské kolo mělo určit desítku postupujících žáků Ústeckého kraje do mezinárodního finálového kola soutěže.

Tato soutěž se u našich západních sousedů těší velké vážnosti. Prvního kola se ve spolkových zemích Sasko, Bavorsko a Durynsko účastní více než 1200 žáků. Příklady, které musí žáci řešit, jsou svou povahou a velmi často i odkazy na historické reálie 16. století netypické pro běžnou matematiku probíranou v současném českém školství.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a za zájem o řešení úloh, deseti postupujícím do závěrečného kola soutěže včetně zástupce našeho gymnázia Kryštofa Kubišty přejeme hodně štěstí v souboji s velmi silnou konkurencí z řad žáků tří spolkových zemí SRN a v neposlední řadě děkujeme všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu soutěže na všech zúčastněných školách.

Autor: Mgr. Michal Smatana