21. února 2024 - Pokusy pro střední školy na MatFyz

Studenti se jistě shodnou na tom, že ať je fyzika baví a zajímá, nebo je vůbec neoslovuje, pokusy baví úplně všechny. Často právě pokusy dají nahlédnout do podstaty problému, osvětlí zákon, který sice mnozí dokáží vyslovit, ale co se pod ním skrývá, zůstává bez experimentů často utajeno. Proto každoročně vyrážíme se studenty na Matematicko-fyzikální fakultu do Prahy, kde strávíme hodinu a půl naplněnou mnoha zajímavými experimenty, předváděnými zkušenými, hravými a nápaditými pedagogy. Ve středu 21.2. jsme absolvovali mechaniku s 1.C, 1.S a kvintou, totéž ještě čeká další třídy v březnu, septima uvidí v dubnu experimenty s elektromagnetickým vlněním, další studenti druhých ročníků vyrazí za molekulovou fyzikou a termikou. Do Prahy jezdíme na pokusy moc rádi.

Autorky: Mgr. Ivana Hotová (text), Mgr. Lucie Těšitelová (foto)