Aktuality

  • Ve dnech 19. až 25. června se třídy P.A, S.A a T.A zúčastnily školy v přírodě v Hrachově u Příbrami. Během týdne děti čekal pestrý program plný výletů, sportovních aktivit, her i společně stráveného času.

    Přestože nás provázely vysoké teploty, děti vše zvládaly výborně. Nechyběl dostatek pití ani osvěžení v podobě vodních her či brodění v potoce. V průběhu pobytu jsme navštívili hrachovské menhiry, Váchův špejchar, bazén, zahráli si volejbal a děti se zapojily do řady sportovních i týmových aktivit připravených vychovateli.

  • Po postupu z krajského kola se naše družstvo ve složení Miroslav Jirásko, Vladimír Veverka, Michal Horváth a Xuan Nguyen Ta zúčastnilo Mistrovství České republiky školních družstev v šachu. Turnaj probíhal ve dnech 22. až 24. června 2026 ve Zlíně. V kategorii středních škol se nominovalo 32 týmů ze všech krajů republiky, které byly nasazeny podle průměrného ELO. Naše družstvo zaujalo devatenáctou startovací pozici. V průběhu devíti kol turnaje se dokázali kluci dostat až na místo deváté, což je za poslední roky nejlepší umístění. Gratulujeme a děkujeme.

  • Poslední třídní akce sexty v tomto školním roce patřila turistice a koupání. Vydali jsme se do České Kubice na Domažlicku, kde je spousta příležitostí tento záměr naplnit. Různá malá či větší muzea, památníky, zámky s úžasnými příběhy, vrcholky Českého lesa (i ten vůbec nejvyšší), jezero Drachensee, městečko Furth im Wald, koupání na Babylonu, to vše bylo v nabídce. Každý si denně mohl vybrat progam podle zájmů a náročnosti, a to ze tří variant. Podle závěrečného hodnocení tuto možnost volby účastníci zájezdu velmi kvitovali.

  • MOTIVAČNÍ online KURZ ANGLIČTINY - s postupným otevíráním videolekcí a testových sad. Kurz je určen budoucím studentům 1. ročníků. Více infoemací v tomto dokumentu.
    Image
  • S končícím školním rokem se účast na výuce vždy ztenčuje. To ale neplatí o již tradičním sportovním dni. Ten se koná vždy na konci roku a letos to vyšlo právě na úterý 23. června.

    Počasí sice bylo nemilosrdné, ale naši žáci si i přesto dokázali den plný pohybu a sportu užít. Tento rok se soutěžilo opět ve třech disciplínách.

    Nejširší zastoupení týmů měl jako již tradičně fotbal, ve kterém celý turnaj ovládli kluci ze septimy s všeříkajícím názvem Alkáči.

    Holčičí disciplínou byl volejbal, který suverénně vyhráli studentky z týmu Švískoti reprezentující třídu 2.S.

  • V pondělí 15. června vyrazili studenti z 3.A, 2.A, M.A a Q.A na týdenní poznávací zájezd do Španělska. Po dlouhé cestě autobusem přes Německo a Francii jsme dorazili na pobřeží Costa Brava, které se na několik dní stalo naším domovem.

    Ubytováni jsme byli v hotelu Balmes v Calelle, kde nás čekalo příjemné prostředí i výborná strava. Po příjezdu jsme si užili první chvíle u moře a načerpali síly na další dny plné poznávání.

  • Stejně jako v minulých letech jsme opět podnikli výpravu s výběrem studentů do naší spřátelené školy v německém Hungenu. Připojuji dojmy našich studentů:

    Výměnný pobyt v Německu hodnotím velmi pozitivně. Na začátku jsem měl problém němčině rozumět a bál jsem se mluvit, ale díky každodennímu kontaktu s německými studenty a snaze aktivně komunikovat se můj strach postupně odboural. Začal jsem lépe rozumět a zapojovat se do běžných konverzací, což výrazně zlepšilo mé jazykové dovednosti. Němečtí studenti byli velmi přátelští a ochotní. Také program byl skvěle připravený. Navštívili jsme Frankfurt, kde jsme viděli Main Tower a Paulskirche a také Wiesbaden, hlavní město Hesenska. Celý pobyt považuji za vydařený a budu rád, pokud budu mít možnost zúčastnit se podobné akce i v budoucnu.

  • V termínu od 17. do 19. června jsme odjeli s 2.S do Prunéřova. Cílem naší exkurze byl Přírodní park Střední Krušnohoří. Krajina mezi Prunéřovským potokem a řekou Chomutovkou je známá svými geologickými útvary, lesy a krajinářskou hodnotou.

    Našli jsme si čas i na sport, opékání buřtíků a letní pohodu.

    Autoři: Mgr. Karla Trefná (text), Mgr. František Staněk (foto)

     

  • Jako poslední třída z letošních 3. ročníku, se na šestidenní putování vypravila 3.B.

    Vlak nás tentokrát zavezl do krás jižních Čech a naše nejprve vodní, a později cyklistické dobrodružství, tak mělo kulisy Českého Krumlova, povodí Vltavy či Třeboně. A jak se podařilo třídě vypořádat s nástrahami kánoí, jezů a kol?

  • Dvou set tisícová Mohuč nás čekala hned ráno. Opět město, založené Římany jako Mogontiacum. Cíle naší prohlídky byly: Marktplatz v centru starého města, katedrála sv. Martina a mnoho dalšího.

    Takže co jsme viděli? Katedrálu sv. Martina a Štěpána, postavenou z červeného pískovce s mohutnými osmibokými věžemi a čtyřmi věžemi rohovými - opět něco úplně jiného, než jsme zatím viděli. Základ románský, ale pak, asi je to tady v Německu nějaké pravidlo, přestavěná do gotiky a samozřejmě i baroka. Dokonce kapli sv. Gottharda museli kousek šoupnout i do náměstí, jinam se nevešla. Ta jediná je postavená z bílého kamene. Vnitřek připomíná dóm ve Špýru s jeho nazarénskými freskami. Jako unikát můžeme vidět i dva protilehlé chóry, každý zasvěcený jednomu světci. V den vysvěcení ale vyhořel (r. 1009) a tak ho stavěli znovu.