22. března 2016 - Krajské kolo soutěže v grafických disciplínách

Dne 22. března 2016 se konalo na Obchodní akademii v Lounech krajské kolo soutěže Mistrovství ČR v grafických disciplínách, což je opis, korektura textu a wordprocessing. Naši školu reprezentovali Simona Kupicová, Vojtěch Novák a Tomáš Zach v kategorii Wordprocessing a v kategorii Opis soutěžili za naši školu Tomáš Varga a Dominik Průcha.

Soutěžní den v Lounech začal slavnostním zahájením v aule Obchodní akademie a kolem půl desáté se žáci rozešli do počítačových učeben k soutěžním úkolům. Organizátoři soutěže mysleli i na čas, po který probíhalo vyhodnocování soutěžních úkolů, a umožnili soutěžícím a jejich doprovodům prohlídku města Louny.

Při slavnostním vyhlášení výsledků soutěžních kategorií v odpoledních hodinách jsme mohli být s reprezentací naší školy spokojeni. V kategorii Opis se Tomáš Varga umístil na 1. místě a postupuje do celorepublikového klání. Dominik Průcha byl osmý. Celkem soutěžilo 33 žáků. V kategorii Wordprocessing byl Tomáš Zach na děleném 4.-5. místě, Vojtěch Novák byl 13. a Simona obsadila dělené 14.-15. místo.

Všem našim soutěžícím gratulujeme a Tomáši Vargovi přejeme další úspěch v celostátním kole.

Autorka: Ing. Markéta Aubrechtová (text+foto)