10. května 2016 - Koncert ke Dni matek

Je krásné slunečné úterý, píše se datum 10. března a sbor SMoG má připravený repertoár, kterým jde popřát ke Dni matek.

Ráno jsme se sešli před budovou VZP, pak už stačilo udělat jen pár kroků a dorazili jsme k penzionu pro seniory v Komořanské ulici, kde nás již netrpělivě vyhlíželi. Byla nám přidělena malá místnůstka, která se stala naší odpočinkovou a skladovací místností. Zanedlouho jsme sešli o patro níže do tělocvičny, kde jsme naposledy rozcvičili naše hlasivky a oprášili texty písní. Uběhlo několik minut a rozcvičeni jsme se vrátili zpět na naši "základnu". Proběhly zde závěrečné vizážistické úpravy (česání, uvazování kravat…), lokli jsme si minerálky a vyrazili k tělocvičně. Chvíli jsme počkali, až dozpívají děti z mateřské školy, a hned po nich jsme nastoupili na scénu. Repertoár jsme měli velmi pestrý, zazpívali jsme písně české, světové i sborové klasiky. Naše písně se moc líbily a dokonce některé jedince dojaly až k slzám. Na závěr jsme byli odměněni čokoládami a bonbony, které nás velmi potěšily a za které děkujeme.

Koncert se nám moc vydařil a máme radost, že jsme se mohli připojit ke gratulantům ke Dni matek.

Autor: Adam Novák, sekunda (text)