1. září 2016 - Slavnostní zahájení školního roku

Nový školní rok jsme jako tradičně slavnostně zahájili ve velké zasedací síni Magistrátu města Mostu. Zúčastnili se jej kromě našich nových studentů a jejich rodičů také hosté, a to primátor města Mostu Mgr. Jan Paparega, za našeho generálního partnera - Vršanskou uhelnou a.s. - vedoucí regionální politiky skupiny Czech Coal Mgr. Liběna Novotná a letos také hosté z ústecké univerzity - děkan Přírodovědecké fakulty UJEP doc. RNDr. Jaroslav Pavlík, CSc. a proděkan pro studium z téže fakulty RNDr. Martin Švec, PhD.

Program byl obdobný jako v předchozích letech - slavnostní projev ředitele gymnázia Mgr. Karla Vacka, projevy hostů, vystoupení pěveckého sboru SMoG, představení vedení školy a třídních profesorů.

Kromě toho ale proběhl pro naši školu velmi slavnostní okamžik - po splnění náročných podmínek jsme se stali fakultní školou PřF UJEP Ústí nad Labem, a to v oblasti matematiky, fyziky, biologie, chemie a geografie.

Všem studentům i vyučujícím přejeme klidný, pohodový a především úspěšný celý školní rok 2016/2017!

Autoři: Dr. Ing. Eva Hrdličková (text), Mgr. Michal Smatana (foto)