26. ledna 2016 - Veletrh vysokých škol Gaudeamus

Dne 26. ledna se směsice studentů ze třetích ročníků našeho gymnázia vydala do Prahy – konkrétně do Letňan, kde se konal velmi známý a zajímavý veletrh vysokých škol Gaudeamus. Na místo jsme dorazili kolem osmé hodiny, díky čemuž jsme měli velký časový prostor na důkladnou prohlídku. Dozvěděli jsme se zde mnoho užitečných informací. K dispozici nám bylo například testovací centrum, které nám díky testu předpokladů pro studium pomohlo určit, na který obor bychom se mohli hodit. Tato možnost pomohla především ještě nerozhodnutým studentům s volbou budoucího studia. Dále jsme se mohli zúčastnit přednášek vybraných škol, na nichž nám byla poskytnuta spousta zajímavých a především užitečných rad. Vedle přednášek na veletrhu měla každá zúčastněná škola svůj stánek, kde jsme se mohli poptat na to, co nás zajímá. Studenti těchto škol byli velmi příjemní a s ochotou nám vyprávěli o přijímacích zkouškách, studiu, obtížnosti školy, nebo také o svých zážitcích. Hned řada škol se mnohým z nás velmi zalíbila a do Mostu tak většina žáků odjížděla s otázkou: „Kam na školu? Karlova univerzita, Masarykova univerzita, ČVUT, Univerzita obrany, nebo snad Vysoká škola ekonomická?“ Tyto otázky se ozývaly ze všech míst autobusu. Tím tak mohu usoudit, že veletrh byl pro nás velkým přínosem. Teď už si jen budeme muset nechat všechno uležet v hlavě. Věřím, že si za rok všichni vybereme tu správnou školu a půjdeme tak naším vytouženým směrem.

Autorky: Sabina Šťástková, 3.A (text), Markéta Možná, 3.A (foto), Mgr. Jitka Ježková (foto)