21. - 27. ledna 2017 - Lyžařský kurz sekundy

V sobotu ráno jsme se sešli před školou a vyrazili směr Loučná pod Klínovcem. Cesta ubíhala celkem v klidu, až pár kilometrů před Klínovcem začaly dopravní komplikace. Nakonec se cesta do Loučné pod Klínovcem prodloužila ještě přes Boží Dar. Po ubytování v penzionu Koruna jsme se vydali na pěší výlet do okolí. Večer byl v jídelně večerní program. Budíček byl na další dny nastaven na 7:00, snídaně na 8:00 hod. V neděli, pondělí a v úterý dopoledne jsme lyžovali na svahu za penzionem, kde pracoval vlekař Patrik, který byl velice zábavný. Byli jsme rozděleni do tří družstev. Nejdřív všichni jezdili na malém vleku, ale později jsme mohli i na větší. Každý večer byla přednáška, promítání nebo společenské hry. V úterý jsme lyžovali jen dopoledne a odpoledne následoval pěší výlet. Polovina do Oberwiesenthalu a druhá polovina na Klínovec. Ve středu ráno výběr studentů odjel autobusem lyžovat na Klínovec, ostatní lyžovali na sjezdovce v Loučné. Ve čtvrtek odpoledne jsme absolvovali závody ve slalomu. Večer proběhlo vyhlášení vítězů a malý test z nabytých vědomostí. Třináct otázek - všichni dostali jedničku. Druhý den ráno odjezd do Mostu. Až na malou dopravní komplikaci s německým BMW jsme dojeli v pořádku. Myslím, že se všem lyžák velice líbil.

Autoři: Martin Klein, sekunda (text), Mgr. Mária Händlová (foto)