13. - 15. února 2017 - Lyžařský kurz

Ve dnech od 13. do 15. února se žáci prvních ročníků + kvinty, kteří se nezúčastnili lyžařského kurzu, vyučovali na běžkách. První den bylo mnoho teorie, co se týče historie lyžování, technik lyžování, přípravy lyží aj. Zbylé dva dny žáci pod vedením Mgr. Krčmáře zkoušeli uplatnit to, co se první den naučili. V úterý na Dlouhé Louce, kde se žáci poprvé postavili na běžky, a vydal se s nimi na 6 km dlouhou trasu. Středa proběhla podobným způsobem na Klínech. Počasí se vydařilo, bez mraků, všude ještě spousta sněhu, byla to kouzelná podívaná. A vůbec nevadilo, že to někteří z poloviny své cesty viděli od země - na kráse kolem to neubralo, taková je naše čerstvá vlastní zkušenost.

Autoři: Tereza Kolbeková, Matěj Smitka (text), Jakub Moravec (foto), všichni 1.C