26. února 2018 - Innovation camp

Obecně prospěšná společnost Junior Achievement, o.p.s. pořádala v Praze a ve spolupráci s NN pojišťovnou a penzijní společností studentské setkání spojené se soutěží na téma - Jak na komunikaci mezi vnoučaty a prarodiči. Bylo nás… šest: Hanka Pavelková, Pavel Elexa, David Fux, Marek Fux, Daniel Schön a Radek Škuthan. Všichni vybaveni komunikačními dovednostmi z našeho školního debatního klubu, který vede pan učitel Černý, jsme vyrazili krátce po šesté žlutým busem (abych se nedopouštěl nepovelené reklamy) do Holešovic. Nebyli jsme ovšem jedinými účastníky, doslova z celé republiky se sjelo přes osmdesát studentů středních škol.

Organizátor nám věc významně zkomplikovat tím, že nikoliv my, ale právě on vytvořil soutěžní týmy po šesti studentech. Každý tým získal dvě a půl hodiny času na zpracování projektu v rámci daného tématu a na vytvoření doprovodné prezentace. Každý tým taktéž mohl využít rady přiděleného zástupce pojišťovny NN.

Po uplynutí času na přípravu následovala vlastní prezentace. Zde jsme se vyvarovali inspirativních vlivů z poslanecké sněmovny - byli jsme důsledně slušní, věcní a argumentačně přesvědčiví. Koneckonců, tomu odpovídal též výsledek soutěže: Tým Marka Fuxe vybojoval výborné třetí místo.

Autoři: David Fux, septima (text), Lucie Trubelíková, Junior Achievement, o.p.s. (foto)