28. března 2018 - Deutsches Hygiene-Museum v Drážďanech

Ve středu před velikonočními prázdninami se studenti 2.B se skupinou studentů kvinty, která se učí německy, vydali do Drážďan v doprovodu PhDr. Evy Javůrkové, Mgr. Zdeňky Vargové a Mgr. Petry Schlenker.

V 8 hodin se odjíždělo od sportovní haly, kolem 9:30 jsme přijeli k Deutsches Hygiene-Museum. Mnoho z nás si pod pojmem hygienické muzeum představovalo historickou výstavu toalet společně s toaletními papíry nebo výstavu zubních kartáčků. Byli jsme příjemně překvapeni, protože výstava se týkala člověka a lidského zdraví. Mohli jsme si prohlédnout např. model buňky, stavbu lidského těla, vývoj lidského plodu, kožní onemocnění, expozici týkající se stravy a mnohé další. V muzeu byla interaktivní stanoviště, prověřili jsme tedy, jak fungují naše smysly např. čich, také jsme zápasili v tom, kdo se dokáže více uvolnit, a tak přesune kuličku na stranu soupeře. Kdo měl čas, stihl navštívit i výstavu zvířat. Doba strávená v muzeu rychle uběhla a my jsme se přesunuli do centra, kde jsme dostali rozchod. Někdo si prošel Drážďany, jiní zamířili na nákupy, občas jsme využili naše znalosti z hodin německého jazyka. Úspěšně jsme se znovu všichni setkali a kolem 15. hodiny se mohlo z Drážďan vyjet. Do Mostu jsme se vrátili před 16:30.

Exkurze nás příjemně překvapila a líbila se nám, děkujeme!

Autorky: Hana Pavelková, 2.B (text), Monika Drábková, 2.B (foto)