24. dubna 2018 - 22. ročník Juniorského maratonu

Dne 24. dubna se v Ústí nad Labem uskutečnil již 22. ročník Juniorského maratonu. Maratonská trať dlouhá 42 km se rozdělila mezi sedm chlapců a tři dívky, kteří si zaběhli celkem sedm šest seti metrových koleček kolem kostela Nanebevzetí Panny Marie v centru Ústí. Ve velmi silné konkurenci jako byly například školy: Gymnázium Teplice, ESOZ Chomutov nebo mostecká Obchodní akademie, jsme se umístili na krásném, pro nás nečekaném, 2. místě.

Od postupového místa nás dělila pouze jedna škola, která chyběla na startu. Lepší než my byl už jenom teplický gympl. Proto bych tímto chtěl poděkovat VŠEM členům naší štafety - Vašek Hora (17:22), Milan Bořík (17:54), Kateřina Škvárová (20:15), Tomáš Ullík (16:50), Veronika Becková (23:15), Jakub Ihnačinec (15:00), Hana Pavelková (17:10), Kryštof Harant (16:55), Vít Knobloch (17:24) a Daniel Sedlár (16:01). Těmito výkony jsme přispěli k času 2 hodiny 58 minut a 12 sekund. A příští rok se snad už podíváme na finálové kolo do Prahy :-)

Autoři: Daniel Sedlár, 1.B (text), Mgr. Tomáš Parnica (foto)