24. dubna 2018 - Druhé místo v Ústředním kole olympiády v ruském jazyce

Ve dnech 23. - 24. dubna 2018 proběhlo v Ruském středisku vědy a kultury v Praze republikové finále olympiády v ruském jazyce, kterého se letos zúčastnily i dvě studentky naší školy - Valentýna Barbořáková v kategorii SŠ I a Markéta Rybínová v kategorii SŠ II (obě ze 4. C). Na děvčata čekal nelehký úkol - poměřit své znalosti a dovednosti s 13 nejlepšími zástupci dalších krajů ČR ve třech disciplínách. Nejdříve je čekal poslech s porozuměním, následovala konverzace na vybrané téma z běžného života nebo reálií a nakonec popis situace na obrázku. Na vše dohlížela tříčlenná porota složená z vysokoškolských pedagogů a rodilého mluvčího, kteří se také aktivně zapojovali do hovoru.

Zatímco se děvčata snažila, co jim síly stačily, pro členy pedagogického doprovodu byla připravena přednáška o možnostech složení univerzitních a státních jazykových zkoušek z ruského jazyka na různých úrovních a získání odpovídajících certifikátů.

V odpoledních hodinách jsme se dočkali zhodnocení vyhlášení výsledků. Diplomy a ceny předávala zástupkyně velvyslance Ruské federace v ČR a zástupci pořádajícího NIDV. Valentýna obsadila naprosto úžasné 2. místo a Markéta si odvezla diplom za účast, což je také velký úspěch - vždyť byla mezi 14 nejlepšími ve své kategorii a stupně vítězů je jen tři! :-)

Moc oběma dívkám gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Autorka: Mgr. Kamila Pelešková