4. června 2018 - Terciáni na Úřadu práce ČR – na exkurzi :-)

V pondělí 4. června proběhla v rámci předmětu Svět práce exkurze našich terciánů na mostecký Úřad práce České republiky. Exkurze významně doplnila učivo předmětu, které napomáhá žákům v jejich budoucím profesním rozhodování.

Paní Jana Riegerová, kariérová poradkyně ÚP ČR, žáky seznámila s činností a významem úřadu, s aktuálním pozitivním trendem ve vývoji nezaměstnanosti v naší republice a stavem v našem regionu. Žáci mohli posoudit životní úroveň v ČR ve srovnání s dalšími státy, žebříček nejprestižnějších povolání a odvětví s nejvyšším platem. Důležitým poznáním byl vztah dosaženého vzdělání a uplatnitelnosti na trhu práce.

Zajímavou filmovou ukázkou se podařilo zdůraznit význam technického vzdělávání a uplatnění v našem regionu, tím i doplnit diskuzi k tématu Průmysl 4.0. Přínosem pro žáky se stala i jednoduchá a úsměvná testovací část zaměřená na schopnost plnit pracovní příkazy.

Autorka: Mgr. Jitka Ježková