24. června 2018 - Škola v přírodě, den třetí

Sváteční den jsme započali výbornou snídaní. Byl pro nás připraven bohatý raut (jogurt, sýry, salámy, bábovky), zkrátka samé dobrůtky. Dopolední program s učiteli se nesl v duchu hry Člověče nezlob se. Nepředstavujte si však desku s figurkami. Naší deskou byl okolní les a políčka byla tvořena kartičkami s úkoly. Po splnění úkolu na kartičce jsme vždy hodili kostkou a posunuli se o náležitý počet polí. My sami jsme se stali figurkami. Úkoly na kartičkách byly lehce splnitelné (např. slož básničku, sesbírej šišky, zpívej, jdi o x políček dopředu / dozadu). Mnohokrát jsme se museli v rámci úkolu i vracet. Všichni jsme nakonec došli úspěšně do cíle. Díky úkolům vznikla i pěkná básnická díla.

Po obědě a poledním klidu jsme se opět dostali do světa Harryho Pottera. Nástup vždy začínáme vždy táborovou písní a následuje rozhovor mezi Potterem a Hermionou. Dnes se však také objevil Malfoy, který nás osočil, že jsme mudlové a nejsme vhodní studenti pro zdejší Bradavice. Odpoledními hrami jsme ukázali naše všeobecné vědomosti. Hra spočívala v tom, že jsme si v týmech vytvořili dvojice. Každá dvojice běžela formou trakaře do poloviny hrací plochy. Na její konec běžel už pouze jeden a tomu byla položena otázka. Pokud nevěděl odpověď, šel si pro pomoc ke svému spoluhráči či věštkyni. Zodpověděv otázku, mohl se vrátit ke spoluhráči a opět trakařem ke svému oddílu. Na další hru nám bohužel nepřálo počasí a tak jsme se ukryli pod střechu a kreslili plánek Bradavic. Tvořili jsme až do sladké večeře (žemlovka, buchtičky se šodó, krupicová kaše), byla opravdu vynikající, všichni si chodili přidávat.

Autor: Adam Novák, kvarta