27. června 2018 - …Na obě strany sportu… Zdar!!

Sedmadvacátý červen by snad žádný student nechtěl strávit ve školní lavici, a ano, ani my nejsme ti, co by chtěli ve škole trávit víc času, než je nezbytně nutné.

Abychom se našemu nezáživnému rozvrhu vyhnuli, vyrazili jsme na "Benďák", kde jsme poměřili své síly s třídou 1.S. Ptáte se, v čem jsme měřili síly? Tentokrát přišel na řadu volejbal. Tato hra nás tak zabavila na dlouhé hodiny. Pojďme si teď projít celý zápas pěkně od začátku…

V devět hodin ráno jsme z kurtu odehnali všechny opeřence a započali tento nelítostný boj. První set byl velice těsný a s hromadou štěstí jsme první set vyhráli poměrem 25:23. Druhý set byl ukázkovým příkladem toho, že vést 1:0 vůbec nic neznamená. Náš soupeř změnil přístup, byl rychlejší a hlavně o poznání přesnější. Z našeho pohledu byl tento set tragédií, proto mi prosím nemějte za zlé, že si výsledek nepamatuji. Stav byl tedy 1:1. Se třetím setem došlo ke zlepšení našich výkonů, nicméně nám opět utekl začátek setu. Z rychlé ztráty se nám však už zmátořit nepodařilo. I třetí set jsme prohráli. Tentokrát poměrem 28:30. Poslední set byl jasným důkazem toho, že třída 1.S je v tomto sportu jednoduše lepší. Výsledek 19:25 a celková prohra 1:3 na sety to jen potvrzuje. Myslím si ale, že není tak úplně důležité, kdo vyhrál, ale to, že jsme si to moc užili. Je jisté, že se nedáme a příští rok se budeme těšit na odvetu…

Děkujeme našim soupeřům a všem učitelům, kteří nás doprovázeli.

Autor: Dominik Síbr, 1.B