25. října 2018 - Logik 2018

Dne 25. října 2018 se na našem gymnáziu konal 23. ročník matematické soutěže LOGIK, která je určena žákům 9. tříd základních škol okresu Most. Z pozvaných 20 škol se přihlásilo 14 a zúčastnilo 13 škol. Z přihlášených 95 žáků soutěž absolvovalo 88 žáků. Letos se po páté soutěže LOGIK zúčastnili vybraní žáci z naší kvarty, takže soutěž nakonec absolvovalo celkem 96 žáků.

V průběhu soutěže žáci řešili 20 příkladů. Na jejich řešení měli čistý čas 90 minut a mohli používat kalkulačku. Při řešení úloh nebylo třeba znát složité vzorce a vztahy, ale logicky myslet a uvažovat. Po skončení soutěže si žáci mohli texty příkladů odnést a ukázat svým vyučujícím matematiky.

V soutěži bylo nakonec 21 úspěšných řešitelů - ze 40 bodů získali aspoň 20. Žáci základních škol, kteří skončili na 1. - 3. místě dostanou věcná ocenění a diplom. Ostatní úspěšní řešitelé dostanou pochvalná uznání.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne ve středu 7. listopadu v 17 hodin v historické budově školy při příležitosti Dne otevřených dveří. Zajistěte účast žáka, eventuálně jeho vyučujícího matematiky.

Děkujeme všem školám za zájem o soutěž a zúčastněným žákům za účast a zájem o matematiku.

Výsledková listina

Autoři: Za PK matematiky Mgr. Pavla Srpová a Mgr. Vladimír Chorváth