27. listopadu 2018 - Školní šachový turnaj

V úterý 27. listopadu 2018 se, jako každoročně, uskutečnil školní šachový turnaj. Letos se zúčastnilo 19 hráčů napříč všemi ročníky. Hrálo se na 9 šachovnicích švýcarským systémem na 7 kol.

V kategorii starších žáků (14 soutěžících) byla situace na předních místech vyrovnaná. Tři hráči ukončili turnaj se shodným počtem 5,5 půl bodu. Na základě pomocných bodů obsadil první místo Ta Minh Khoi ze septimy, na druhém místě skončil Vít Kočí ze sexty a třetí byl Radek Škuthan ze sexty.

V kategorii mladších žáků, ve které se zúčastnilo 5 hráčů, obsadil první místo Martin Kovář z tercie s 5 body, druhé Filip Čihula z kvarty se 3 body a třetí místo obsadil Matouš Rybák z kvarty se ziskem 2,5 bodů. Hráči z kategorie mladších žáků měli ztíženou situaci. Utkávali se totiž i se staršími spolužáky. Martin Kovář si i v těchto podmínkách vedl velmi dobře. Skončil v celkovém pořadí na pěkném pátém místě.