12. února 2019 - Rodina je nejvíc?! - exkurze semináře psychologie

12. února jsme se vydali se seminářem psychologie a paní učitelkou Ježkovou na exkurzi do Kojeneckého ústavu v Mostě. V 8 hodin ráno jsme po několika schodech vystoupali do hlavní haly budovy, kde už na nás čekala paní bakalářka Helena Veselá, manažerka kvality. Bundy jsme si odložili v šatně, boty vyměnili za přezůvky a už nám nic nebránilo vyjít až do nejvyššího patra, kde jsme si sedli kolem stolu a během několika minut se dozvěděli všechny významné informace o tomto ústavu. Zjistili jsme například, že se jedná o jediné pracoviště v Ústeckém kraji, že se zde nachází děti od 0 do 3 let (výjimečně i starší) a jakými způsoby se dostávají sem do ústavní péče nebo naopak do rodin. Po uvedení jsme došli na první oddělení a byli příjemně překvapeni velice pěkným barevným prostředím pro dětičky. Navštívili jsme hned několik skupinek po třech až pěti dětech a s některými jsme si na chvilku i pohráli. Potkali jsme jak trochu starší děti, tak i tři pouze měsíční miminka. Jako poslední jsme navštívili i postižené děti a dozvěděli se něco málo o jejich nemocech a péči o ně. Předali jsme sladké drobnosti a vyrazili zpět do školy. Myslím, že pro všechny z nás byla návštěva Kojeneckého ústavu krátká a rádi bychom s dětmi strávili času mnohem více.

Autorky: Eliška Ratiborská, septima (text), Mgr. Jitka Ježková (foto)