Slavnostní předávání maturitních vysvědčení na našem gymnáziu se stalo již tradičním slavnostním rituálem. Tento akt symbolicky uzavřel středoškolská léta studentů třídy 4.A, 4.B a 4.C a otevřel našim studentům bránu do světa dospělosti.
Nezaměnitelnou slavnostní atmosféru ceremoniálu podtrhly tóny písně Gaudeamus igitur (Radujme se tedy) v podání sboru našeho gymnázia pod vedením sbormistryně Dany Řepové. Slova této neoficiální studentské hymny nám připomínají, abychom oslavovali mládí a radovali se z přítomného okamžiku.