13. dubna 2022 - První ročník ve věznici

Dne 13. dubna navštívili žáci tříd 1.B a 1.C Věznici v Bělušicích. Věznice Bělušice je organizační článek Vězeňské služby ČR pro výkon trestu odnětí svobody mužů. Věznice je profilována jako věznice s ostrahou s nízkým, středním a vysokým stupněm zabezpečení. Trest odnětí svobody zde vykonává přes 1 000 odsouzených. Studenti se po přísné vstupní kontrole seznámili s chodem věznice a shlédli ukázku výcviku psa, který prohledává, zda do věznice nikdo nevnáší či v balíku nepašuje drogy. Poté přímo vstoupili do prostor, kde si vězni odpykávají svůj trest. Navštívili cely, prostor pro kontrolu balíků, návštěvní místnost, zónu na vycházky i cely pro odsouzené, kteří i ve vězení neuposlechnou příkazy vězeňské stráže. Osobní setkání tváří v tvář s vězni byl pocit, na který nikdo ze studentů nezapomene.

Autorky: Mgr. Dita Babčaníková, Mgr. Kamila Pelešková