19. dubna 2022 - Třídy 1.C a 2.A byly místo ve škole na Bořni

V úterý 19. dubna vyrazily třídy 1.C a 2.A místo do školy na výšlap. Naše dnešní trasa tak neměla za cíl Podkrušnohorské gymnázium (adresa Čsl. armády 1530), ale skalnatý vrch Bořeň nedaleko Bíliny (souřadnice 50°31′40″ s.š., 13°45′50″ v.d.). Vrchol leží v nadmořské výšce 539 m n.m., a co je ještě důležitější, převýšení oproti okolnímu terénu je 216 metrů. Taková jsou strohá fakta, subjektivně to ale každý prožíval po svém. Pro některé šlo o pohodovou procházku na nevysoký kopec, pro jiné o náročný výstup na jednu z velehor Českého středohoří. Někteří se cestou ani moc nezadýchali a někteří se blížili hranicím svých možností. Odměnou všem byl pěkný výhled do okolí, pobyt v přírodě a vylepšení fyzické kondice.

Autoři: Mgr. Michael Přenosil (text+foto), Mgr. Pavlína Korcová (foto), Anušik Chačatrjan, 2.A (foto)