9. listopadu 2022 - Vyhlášení výsledků soutěže LOGIK

V rámci Dne otevřených dveří proběhlo vyhlášení výsledků a předání ocenění úspěšným řešitelům 25. ročníku matematické soutěže LOGIK, která se na našem gymnáziu konala ve středu 19. října 2022 a je určena žákům 9. tříd základních škol okresu Most.

Zadání příkladů letošního ročníku vypracovalo celkem 89 žáků. V průběhu soutěže žáci řešili 20 příkladů. Na jejich vyřešení měli čistý čas 90 minut a mohli používat kalkulačku. Při řešení úloh nebylo třeba znát složité vzorce a vztahy, ale logicky myslet a uvažovat. Po skončení soutěže si žáci mohli texty příkladů odnést a ukázat svým vyučujícím matematiky.

V soutěži bylo nakonec 17 úspěšných řešitelů, kteří získali alespoň 20 bodů. Žáci základních škol, kteří skončili na 1. - 3. místě obdrželi věcná ocenění a diplom. Ostatní úspěšní řešitelé dostali pochvalná uznání.

Děkujeme všem zúčastněným žákům za zájem o naši soutěž a matematiku a připojujeme několik fotografií z vyhlášení výsledků.

Autor: Mgr. Michal Smatana