19. listopadu 2022 - Jakub Klokan vybojoval tři medaile při Mistrovství České republiky

Jakub Klokan přivezl z Mistrovství České republiky kategorie do patnácti let tři bronzové medaile. Ve dvouhře měl první kolo volné a ve druhém porazil svého deblového parťáka, Petra Břízu (SK Prosek Praha) 21:16, 21:13. Ve čtvrtfinále jej čekala turnajová jednička Vojtěch Strejček (SK Hamr). Po prvním prohraném setu 11:21 držel krok se svým soupeřem v setu druhém a v koncovce zvítězil 22:20. Soupeř ale pro zdravotní problémy třetí set vzdal a Jakub Klokan postoupil do semifinále. Nakonec po semifinálové prohře s Kryštofem Klímou (TJ Sokol České Budějovice) dvakrát 15:21 vybojoval první mistrovskou medaili ze dvouhry. Ve smíšené čtyřhře společně s Terezou Grznárovou (BK TJ Baník Most) postoupili taktéž do semifinále, kde sehráli tři sety s Filipem Titěrou a Amálií Maixnerovou (SK Prosek Praha) 22:20, 10:21 a 21:15. Třetí bronzovou medaili si Jakub Klokan připsal ve čtyřhře chlapců, kde s Petrem Břízou (SK Prosek Praha) nejprve porazili dvojici Daniel Brunn (TJ Jiskra Nejdek), Antonín Žibrický (Badminton VK Aš) 21:10, 21:6 a ve čtvrtfinále Františka Rybu s Martinem Valáškem (BK 1973 Benátky n. Jizerou) 21:9, 21:19. V semifinále podlehli pozdějším vítězům Kryštofu Klímovi (TJ Sokol České Budějovice) s Lukášem Thorem (Badminton FSpS MU) 15:21, 18:21. Jakub Klokan tak poprvé v kariéře získal tři cenné kovy z MČR.