3. února 2016 - Fyzikální pokusy na MFF UK

Ve středu 3. února vyrazil plný autobus studentů z našeho gymnázia na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy do Prahy. Téma přednášky, které jsme se zúčastnili, bylo "Elektřina a magnetismus v pokusech". Přednáška se konala ve velké vysokoškolské posluchárně, tak jsme si alespoň vyzkoušeli, jaké to je být vysokoškolákem, třeba právě na Matfyzu. Někteří měli obavu, že neporozumí vysokoškolskému fyzikálnímu jazyku, ale celá přednáška byla natolik dobře připravena a přednesena, že nás všechny bavila a skvěle jsme ji rozuměli. Některé z pokusů jsme znali z našich hodin fyziky nebo Týdne vědy. Podle reakcí všech mých spolužáku si myslím, že se přednáška líbila. Rádi příště vyrazíme znovu!

Autorky: Barbora Fraňová, 3.B (text), Mgr. Ivana Hotová (foto)