13. prosince 2016 - Okresní kolo v šachu

V úterý 13. prosince 2016 se uskutečnilo okresní kolo v šachu. Z naší školy se ho zúčastnila čtyři družstva. Tři družstva v kategorii III - střední školy a jedno v kategorii II pro žáky z nižšího stupně víceletých gymnázií a ZŠ. Všichni naši hráči si vedli skvěle. První nakonec skončilo družstvo Gymnázium A (J.Škuthan, T. Kuchař, D. Kastl, J. Štich, D. Čech a F. Dědek). Jako druhé skončilo družstvo Gymnázium C (M. Sivák, K. Ta Minh, L. Le Bao, J. Reiner, T. Ullík). Na nepopulárním čtvrtém místě skončilo družstvo Gymnázium B (D. Fryček, M. Benešová, Š. Šatra, D. Smetánka). V kategorii II naše družstvo ve složení A. Polanský, V. Kočí, R. Škuthan, M. Stančák a M. Kovář suverénním způsobem svou kategorii vyhrálo. Do krajského kola postoupila nejlepší družstva z každé kategorie. Je jen škoda, že v letošním roce v kategorii III nemohla postoupit alespoň dvě družstva do krajského kola.

Všem hráčům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a postupujícím budeme držet palce v krajském kole.

Autor: Mgr. Tomáš Volmut