27. června 2017 - Třídní výlet 3.A

Dne 27. června třída 3.A podnikla v rámci posledních dnů letošního školního roku výlet do našeho krajského města, tedy do Ústí nad Labem. Ačkoliv se nás sice nesešel hojný počet, naše plány to nepokazilo. Čekal nás totiž velmi pestrý program, který jsme spolu se svojí třídní učitelkou Ježkovou vymysleli.

Po příjezdu do Ústí jsme se hned z hlavního nádraží vydali směrem k UJEPU, známé ústecké univerzitě, kde jsme se dozvěděli mnoho užitečných informací o budoucím studiu na vysoké škole. Kromě toho jsme si dokonce i připili rychlými špunty na oslavu již zmiňovaného blížícího se konce školního roku. A v neposlední řadě se nám i dostála prohlídka nádherné univerzitní knihovny, kterou jsme byli všichni naprosto ohromeni. Prohlídkou knihovny jsme také završili první část našeho programu.

Následně jsme se vydali zpět do města, kde jsme dostali přibližně hodinový rozchod. A není vůbec divu, že většina z nás čas využila na návštěvu tamního obchodního centra Fóra, odkud měla poté také další část našeho výletu pokračovat. Lanovkou jsme se z Fóra vydali na zámek Větruše, kde jsme se pokochali výhledem na město. Chvilku jsme zde strávili a za nedlouho jsme se vydali, jak jinak než opět lanovkou, zase nazpět. Náš den už pomalu finišoval, a tak jsme se pomalu vydávali zpět na ústecké nádraží, odkud nás vlak odvezl zpátky na to mostecké.

Náš třídní výlet se myslím opravdu povedl, nejenže jsme posbírali hned několik užitečných rad, ale také jsme si i užili náš den v Ústí. A proto bychom chtěli poděkovat naší paní učitelce, že nám pomohla tento výlet zrealizovat a do Ústí se s námi vydala.

Autoři: Sabina Šťástková, 3.A (text), Mgr. Jitka Ježková (foto)